Domů > Ostatní > Poradenské služby PwC ČR povede Miroslav Bratrych, jeho tým rozšíří dva noví partneři

Poradenské služby PwC ČR povede Miroslav Bratrych, jeho tým rozšíří dva noví partneři

Praha, 28. června 2012 – Miroslav Bratrych (foto) se 1. července 2012 stane vedoucím partnerem poradenských služeb PwC v České republice. Funkci převzal od Jiřího Mosera, který se tak bude moci plně věnovat své roli řídícího partnera PwC v České republice a nově také řídícího partnera západní části středoevropského regionu. Tým poradenských služeb zároveň rozšířili dva noví partneři, Mike Jennings, který povede poradenství finančním institucím, a Patrik Horný, který bude rozvíjet služby v oblasti IT, řízení inovací a změn.

Poskytovat našim klientům trvale kvalitní poradenské služby napříč odbornými specializacemi, průmyslovými odvětvími a jednotlivými regiony střední a východní Evropy – to je vize nového vedení poradenských služeb v čele s Miroslavem Bratrychem.

Pod jeho vedením se bude český poradenský tým dále integrovat s ostatními kancelářemi PwC v zemích střední a východní Evropy. Začleněním českých odborníků do jednoho týmu s kolegy z dalších zemí regionu naplňuje PwC dlouhodobou vizi řídit byznys regionálně a být lídrem v kvalitě služeb jak pro velké mezinárodní, tak menší lokální společnosti. Díky širokému týmu odborníků dokáže PwC efektivně obsloužit společnosti v jakékoliv fázi vývoje – řízení růstu, optimalizace provozu nebo prodej společnosti – kdekoliv v Evropě.

„Svět podnikání se za posledních několik let výrazně změnil a s ním i požadavky našich klientů. Roste poptávka po službách s vysokou přidanou hodnotou, nové znalosti či efektivní využití nejmodernějších technologií. Zejména finanční sektor musí vedle technologických inovací stále častěji reagovat také na „inovace“ ze strany regulátorů a přizpůsobit jim svůj provozní model. Věřím, že zkušenosti a znalosti našich nových kolegů pomohou našim klientům tyto výzvy úspěšně zvládnout,“ řekl Miroslav Bratrych.

Miroslav Bratrych (41) má rozsáhlé zkušenosti s podporou transakcí v řadě evropských zemí. Pro PwC pracuje od roku 1996 a transakčnímu poradenství se věnuje nepřetržitě od svého nástupu. Miroslav Bratrych je ženatý a má tři děti. Mezi jeho koníčky patří historie a sport.

Mike Jennings (41) přichází do PwC po 18 letech působení u poradenské firmy Deloitte, kde se věnoval zejména finančním institucím v regionu střední a východní Evropy. Mike Jennings je autorizovaný účetní znalec Institutu autorizovaných účetních znalců v Anglii a Walesu a člen britského Autorizovaného institutu marketingu.

Patrik Horný (43) má dlouholeté zkušenosti v poradenství. Stál u zrodu českého zastoupení mezinárodní poradenské společnosti Capgemini, kde působil na pozici generálního ředitele. Na starosti měl i významné projekty v rámci regionu střední a východní Evropy. Těsně před příchodem do PwC pracoval v Deloitte. Je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se věnuje cestování a lyžování.

Oddělení poradenských služeb PwC Česká republika zaměstnává v kancelářích v Praze, Brně a Ostravě více než 120 odborníků. Své služby poskytují klientům z řad významných českých i nadnárodních společností.