Domů > Software > Microsoft ocenil nejlepší IT projekty realizované u zákazníků v Česku

Microsoft ocenil nejlepší IT projekty realizované u zákazníků v Česku

Praha, 30. března 2011 – Společnost Microsoft včera vyhlásila výsledky čtrnáctého ročníku soutěže Microsoft Awards, v které každý rok oceňuje nejzajímavější IT projekty realizované certifikovanými partnery Microsoftu u tuzemských zákazníků. V roce 2012 se do soutěže v sedmi kategoriích přihlásilo celkem 71 projektů, z kterých odborná komise vybrala 7 vítězů a dalších 8 finalistů na základě výsledných přínosů pro zákazníka, inovativnosti a dalších kritérií.

Jako autoři vítězných projektů tak byly letos oceněny společnosti KPCS CZ v kategorii Business Productivity, STORMWARE v kategorii Data Management a Business Intelligence, Dell Computer v kategorii Privátní cloud a správa infrastruktury, Webcom v kategorii Microsoft Dynamics ERP, CDL SYSTEM v kategorii Microsoft Dynamics CRM, Asseco Central Europe v kategorii Vývoj software a webových aplikací a AutoCont CZ v kategorii Veřejné cloudové služby Microsoft. Cenu generálního ředitele za inovativní řešení získala společnost TRASK solutions za řešení globálního 2D a 3D car konfigurátoru s přímým napojením na výrobní data ve společnosti Škoda Auto.

„Partneři opět dokázali, že i díky menším investicím do moderních a fungujících řešení mohou pomoci zákazníkům výrazně snížit náklady, zlepšit firemní procesy a zvýšit produktivitu jejich zaměstnanců. Množství realizovaných projektů v oblastech veřejného i privátního cloudu navíc potvrzuje rostoucí trend služeb cloud computingu,“ řekl Roman Cabálek, generální ředitel společnosti Microsoft v České republice.

Vítěz každé kategorie se může přihlásit na celosvětovou konferenci World Partner Conference v kanadském Torontu, na které budou vyhlášeny výsledky celosvětové soutěže World Partner Conference Awards 2012.

Přehled vítězů a finalistů Microsoft Awards 2012

Kategorie – Business Productivity

 • Winner: KPCS CZ s.r.o.; Komplexní modernizace komunikačních technologií ve společnosti AVE CZ odpadové hospodářství, s. r. o.
 • Finalist: CDL SYSTEM a.s.; INTRANET a ECM pro petrochemickou skupinu Unipetrol

Kategorie – Data Management a Business Intelligence

 • Winner: STORMWARE s.r.o.; Reporting a performance management ve společnosti SEMIX PLUSO a dceřiných společnostech pomocí řešení POHODA BI
 • Finalist: Intelligent Technologies, s.r.o.; Datový sklad a korporátní reporting pro společnost Marks & Spencer

Kategorie -  Privátní cloud a správa infrastruktury

 • Winner: Dell Computer s.r.o.; Privátní cloud pro Arbes Technologies s.r.o.
 • Finalist: AutoCont CZ a.s., Technologické centrum města Břeclav

Kategorie – Microsoft Dynamics ERP

 • Winner: Webcom a.s.; BOCHEMIE Group ve střední a východní Evropě používá Microsoft Dynamics AX
 • Finalist: AutoCont CZ a.s., Díky systému AC ProFOND pro neziskové organizace může Člověk v tísni pomáhat efektivněji

Kategorie – Microsoft Dynamics CRM

 • Winner: CDL SYSTEM a.s.; Microsoft Dynamics CRM podpořil raketový růst obchodníka s elektřinou a plynem – CENTROPOL ENERGY, a.s.
 • Finalist: WBI Systems a.s.; Implementace CRM systému pro řízení obchodu a péče o zákazníky společnosti Saint-Gobain Building Distribution CZ, spol. s r.o.

Kategorie – Vývoj software a webových aplikací

 • Winner: Asseco Central Europe, a.s.; Realizace webových služeb z core banking systému StarBUILD II v SSČS  pro front-end systémy ČS a Servis24
 • Finalist: COMPAREX CZ, s.r.o.; Schvalování a evidence smluv ve společnosti Ringier Axel Springer CZ

Kategorie – Veřejné cloudové služby Microsoft

 • Winner: AutoCont CZ a.s., Microsoft Office 365 přinesl Miss Princess of the World úspory i nové možnosti
 • Finalist : CreativeMages s.r.o., CReativeMageShop pro společnost Clinical Hair & Skin postavený na platformě Microsoft Dynamics CRM 2011 online
 • Finalist : AVE Soft s.r.o.;  Řešení „Advokátní kancelář bez starostí“

Speciální kategorie – Cena generálního ředitele za inovativní řešení

Winner: TRASK solutions, s.r.o.; Cena je udělena za inovativní řešení s globálním rozsahem. Řešení globálního 2D a 3D car konfigurátoru s přímým napojením na výrobní data za kombinující interní IT a Microsoft cloud služby. Přístup zajišťující vysokou a kvalitní dostupnost ve všech regionech světa v kombinaci s ochranou vysoce citlivých výrobních dat nejvýznamnějšího průmyslového podniku ČR, Škoda Auto.