Domů > Software > Pokud ztratíte telefon, máte jen 50% šanci na jeho vrácení

Pokud ztratíte telefon, máte jen 50% šanci na jeho vrácení

Symantec v rámci svého experimentálního projektu s názvem „Smartphone Honey Stick“ záměrně „ztratil“ 50 chytrých telefonů. Na telefonech byla připravená simulovaná firemní a osobní data a Symantec měl možnost na dálku sledovat, co se s telefony a daty bude dít.

Symantec například zjistil:
Pouze v 50 % případů se nálezce pokusil telefon vrátit
96 % nálezců se pokusilo získat citlivé informace, jako je například přístup k online bankovnictví
6 z 10 nálezců se pokusilo zobrazit účet majitele telefonu na sociálních sítích a jeho e-maily

V případě ztráty nechráněného mobilního zařízení je velmi pravděpodobné, že se někdo pokusí získat citlivá osobní a firemní data. Navíc nálezce se v polovině případů majitele telefonu nepokusí zkontaktovat. A pokud náhodou ke kontaktu dojde, měl by i tak vlastník předpokládat, že došlo k úniku osobních nebo firemních dat.

Cílem tohoto výzkumu je ukázat, co uživatelé chytrých telefonů mohou očekávat, že se stane, pokud telefon ztratí a někdo jej najde. V dnešním propojeném světě musí běžní uživatelé i firmy chránit své citlivé informace v mobilních zařízeních. Hardware lze snadno nahradit, ale uložené informace mohou být nenávratně ztraceny. Preventivní opatření mohou ušetřit spoustu problémů.

„Podobně jako v nedávné studii společnosti Intel o ztrátě přenosných počítačů ukazuje se i zde, že potenciálně citlivé informace jsou často lákavější než vlastní počítač nebo chytrý telefon,“ říká Jakub Jiříček (foto), bezpečnostní konzultant společnosti Symantec.

Více informací na blogu společnosti Symantec: http://www.symantec.com/connect/blogs/introducing-symantec-smartphone-honey-stick-project