Domů > Ostatní > Zlínská Univerzita Tomáše Bati zahajuje školení v certifikačním školicím středisku KNX

Zlínská Univerzita Tomáše Bati zahajuje školení v certifikačním školicím středisku KNX

Ve Zlíně 30.1.2012 – Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně spolu s firmou Schneider Electric dnes zahájila certifikační kurzy pro zájemce o projektování, kvalifikovanou montáž a servis systémů inteligentní elektroinstalace s možností získat certifikát standardu managementu budov KNX. Tento standard sjednocuje všechny aplikace v domácnostech i kancelářských budovách od kontroly osvětlení, klimatizace, ventilace, alarmu, vodního hospodářství, monitoringu až po energetický management budov.

 

Radim Hendl ze  společnosti Schneider Electric k tomu uvádí: „Zvolili jsme si jako partnerskou instituci Univerzitu Tomáš Bati ve Zlíně, protože má funkční zázemí a disponuje velkým týmem zkušených odborníků. Velmi výhodná je také poloha Univerzity ve Zlíně – je v dosahu pro zájemce o certifikační kurzy nejen z České republiky, ale také ze Slovenska“.
Kurzy jsou ukončeny závěrečným testem a praktickou zkouškou. Po úspěšném absolvování kursu obdrží účastníci certifikát Partner KNX opravňující k uvedení na stránky asociace Konnex  jako partnera KNX, který je vyškolen pro projektování, montáž, parametrizaci a oživování systémových instalací podle EN 50090 a ISO/IEC 14543 s celosvětovou platností.

Radim Hendl  dále dodává: „Školicí materiály připravila Zlínská univerzita a jsou v souladu s osnovami této asociace.  Schneider Electric přispívá svými expertízami, produkty a dokumentací, takže se účastníci mohou těšit na setkání s nejnovějšími aplikacemi z reálné praxe.“

Školení jsou čtyřdenní, pátý den je věnován testům a praktické zkoušce.

Foto: Slavnostní zahájení certifikačního kurzu KNX; Učebna KNX na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně; Ing. Zálešák – energetický auditor číslo jedna v ČR představuje, co vše je možné v inteligentním domě se systémem KNX ovládat