Domů > Ostatní > Smart Cards & Devices Forum 2013

Smart Cards & Devices Forum 2013

Již 6. ročník odborné konference se zaměřením na využití čipových karet a chytrých mobilních zařízení se včera uskutečnil v konferenčním sále společnosti OKsystem.

Na konferenci zazněly témata z oblasti moderního využití čipových karet, využití čipových technologií v bankovnictví a nechyběly ani přednášky z oblasti kryptografie.

Společnost OKsystem představila mobilní aplikaci pro chytré telefony na platformách iOS a Android, která dokáže posílat a číst šifrované textové zprávy (SMS) a iMessage v případě iOS. Hlavní konkurenční výhodou této aplikace je zabezpečení zpráv pomocí end-to-end šifrování přímo v telefonu, bez jakéhokoliv centrálního serveru.

Foto: Filip Filipovič, produktový manažer projektu mobilní aplikace „Babel – Secret SMS“, OKsystem

Z dalšího velmi zajímavého programu je heslovitě:

[NFC@Telefonica CZ] Near Future Cases
NFC SIM jako první, skutečně multiaplikační karta. Co všechno je možné s využitím všech rozhraní, které kombinace NFC SIM a mobilního telefonu umožňuje. Bezkontaktní platby jsou jen začátek…
Foto: Andrej Turčan, Telefonica (vlevo), Petr Koubský, moderátor konference (vlevo)

Šifrování hlasu včera a dnes
Dnešní šifrovací postupy při přenosu hlasu a jejich historičtí předchůdci
Foto: Marian Kechlibar, CircleTech

Wi-Fi Protected Setup – Přítel nebo zrádce?
Cílem přednášky bylo upozornit na pozoruhodné partie WPS a snad ho i jistým způsobem rehabilitovat.
Foto: Tomáš Rosa, Raiffeisenbank

Smart Cards, Mobile Devices, and Cloud services, where are we going?
Foto: David Mahdi, Entrust

Protecting Enterprise sensitive information in today’s mobile world
Foto: Jérôme Soufflot, Gemalto

Zabezpečení mobilních bankovnictví
V uplynulých letech došlo k rozšíření mobilních bankovních aplikací a v České republice snad již neexistuje banka, která by neměla aplikaci pro některou moderní mobilní platformu. Přestože koncepty zabezpečení, které tyto aplikace používají, jsou odlišné pro jednotlivé banky, je možné diskutovat o typických situacích vyžadujících řešení a o problémech, které je nutné při návrhu bezpečnosti mobilních aplikací vyřešit.
Foto: Petr Dvořák, Inmite

Budoucnost placení leží v mobilních telefonech
Bezkontaktní placení PayPassem je už v Čechách každodenní realitou. Tím ale možnosti moderního placení nekončí. MasterCard, jednička v inteligentních, pohodlných a bezpečných platbách, představuje placení kartou přes mobilní telefony. Jaké výhody přináší NFC placení bankám, obchodníkům i držitelům karet? A jaké další sofistikované systémy se chystají dobít český platební trh? Poznejte MasterCard Mobile a nové integrované řešení MasterPass.
Foto: Miroslav Lukeš (vlevo) a  Richard Walitza (vpravo), MasterCard

Komerční prezentace aplikace Cryptocult
Cryptocult – aplikace pro šifrovanou hlasovou (VoIP) a textovou komunikaci (IM, E-mail, Kalendář) pro mobilní telefony s OS Symbian a Android.

Foto: Radim Rindler, CircleTech

 

Co je nového a co nás čeká v oblasti mobilních finančních služeb?
Mobilní telefon, jako ekvivalent fyzické peněženky, otevírá nový svět pro poskytovatele služeb především svou dostupností, interaktivitou, jednoduchostí a bezpečností …

Foto: Jan Němec, Gemalto


Aritmetika s velkými čísly na čipové kartě – umíme sčítat, násobit a umocňovat lépe než na základní škole?

V přednášce byly ukázány výsledky porovnání platforem čipových karet Java card, .NET a Multos při provádění výpočtů kryptografických primitiv – sčítání, násobení a modulární mocnění s velkými čísly, které byly realizovány v rámci realizace projektu výzkumu a vývoje TAČR, program ALFA – Systém pro kryptografickou ochranu elektronické identity
Foto: Ivo Rosol, OKsystem

Tags: