Domů > Internet > Skypicker nabízí letenky po Evropě za neuvěřitelné ceny

Skypicker nabízí letenky po Evropě za neuvěřitelné ceny

KOMERČNÍ SDĚLENÍ – Do ostrého provozu v těchto dnech vstoupil Skypicker, evropský vyhledávač letenek nízkonákladových společností. Na rozdíl od konkurenčních vyhledávačů se Skypicker (www.skypicker.com) zaměřuje především na cestující, kteří chtějí létat co nejlevněji, nevadí jim létat s přestupy nebo delší doba strávená na cestě.

Skypicker se zaměřuje na početnou cílovou skupinu cestovatelů. „Náš typický uživatel je studentem nebo mladým cestovatelem, tzv. baťůžkářem (backpacker), má spoustu času a chce objevovat nová místa,“ říká Oliver Dlouhý (foto), autor projektu Skypicker. „Na rozdíl od jiných vyhledávačů Skypicker pracuje ve velké míře s lety s přestupem. Kombinujeme akční nabídky mnoha nízkonákladových leteckých společností, takže zpáteční letenka zpravidla nestojí víc než večeře v trochu lepší restauraci.

Ceny letů nalezených Skypickerem se obvykle pohybují mezi 10 a 50 eury (250-1250 Kč) za jednu letenku. Objevují se ale i letenky za 5 nebo i méně euro (125 Kč). Jedná se přitom o konečné ceny. Vybraný let nebo jejich kombinaci je možné si na webových stránkách Skypickeru jednoduše rezervovat a bezpečně zaplatit kreditní kartou.

Trh s letenkami

Evropské nízkonákladové aerolinky, jejichž lety Skypicker vyhledává a nabízí, přepravily v roce 2011 více než 300 milionů cestujících. Jak ukázal průzkum, který Skypicker realizoval mezi více než tisícem klientů levných aerolinek, zhruba čtvrtinu cestujících tvoří studenti a mladí cestovatelé. Cílem projektu Skypicker je stát se lídrem tohoto tržního sektoru. Skypicker.com je nyní k dispozici v češtině, angličtině a francouzštině, další evropské jazyky budou brzy následovat.

Public Relations

Partnerem projektu je mezinárodní síť komunikačních a PR agentur Whiteoaks International Network, kterou v České republice reprezentuje agentura Virklis. Úkolem Virklisu je představit Skypicker v České republice, na Slovensku a v Maďarsku a budovat všemi relevantními nástroji pozitivní obraz a image značky.

 1. Andrea
  23.05.2014 na 09:56 | #1

  Dobrý den, zaujala mne nabídka nejlevnějších letenek. Využila jsem i moznost stáhnut si aplikace vyhledávání do mobilního telefonu.Sháním letenku do zahraničí a tak jsem chtěla nějakou nabídku. Bohužel při zadání parametrů letu se mi nikdy žádný let nezobrazil a to ani na PC. Je to nepříjemné, všude se dočtete jak jsou lety cenově úžasné a přitom nelze nic vyhledat. AP.

 2. Petra
  11.06.2014 na 07:50 | #2

  Dobrý den, Andreo,
  mrzí nás, že jste na Skypickeru měla špatnou zkušenost. Můžete nám prosím napsat, jaké hledání jste zkoušela, případně, jestli Vám nefungovalo hledání na webu či v aplikaci? Děkujeme! @Andrea