Domů > IT > UltrabookTM – nová generace osobních počítačů inspirovaná společností Intel

UltrabookTM – nová generace osobních počítačů inspirovaná společností Intel

5. června 2012 — V nádherných prostorách Českého muzea hudby v Praze dnes společnost Intel představila novou vlnu Ultrabooků, které budou postaveny na procesorech Intel Core třetí generace (původně označovaných jako Ivy Bridge). Nejnovější  systémy na platformě Ultrabook opět zvedly laťku v oblasti uživatelského komfortu, energetické účinnosti a zabezpečení. Vedle toho nabídnou nové přístroje až dvojnásobný grafický a multimediální výkon.

Ještě během tohoto roku čekají platformu Ultrabook další zlepšení, která umožní přirozenější a intuitivnější ovládání včetně ovládání hlasem. Co se týče designu, objeví se na trhu tradiční zavírací notebooky i modely, které bude možné předělat na tablet.

Martin Vařbuchta, Retail Marketing Manager Czech & Slovak Republic, Intel Czech Tradings

František Fait (vlevo), Enterprise Technology Specialist, Intel Corporation – předvádí Intel® Anti-Theft Technology

Novinky

  • Jsme svědky nebývalé míry inovace v oblasti osobních počítačů. Na scéně se objevují modely, které nabízejí jak tradiční design notebooku, tak design moderních tabletů. Aktuálně je ve vývoji 30 počítačů typu Ultrabook, z nichž 10 lze konvertovat do tabletu.
  • Intel nabízí uživatelům platformy Ultrabook zcela novou úroveň zabezpečení, díky které lze skutečně udržet důvěrnost dat. Tyto nové funkce zabezpečení jsou integrované přímo do čipu a provázané se softwarem a dalšími službami, takže umožňují nejlépe uchránit to, čeho si uživatelé cení nejvíce, totiž identity a dat.
  • Intel investuje do urychlení vývoje ultrabooků značné prostředky. Investiční divize Intelu zřídila speciální fond, jehož záměrem je investovat do společností, které se zabývají inovacemi v oblasti softwaru, hardwaru a baterií.

Ultrabook bezdrátově posílá Full HD obraz přímo do TV

Klíčové aspekty platformy Ultrabook

Štíhlý design

Zařízení typu Ultrabook musí mít následující specifikace: pokud je displej menší než 14 palců, tak přípustná tloušťka je 18 mm, pokud je displej větší, tak je přípustná tloušťkamaximálně  21 mm, přičemž řada aktuálních modelů je ještě tenčí.

Rychlá odezva

Všechna zařízení typu Ultrabook postavená na procesorech Intel Core třetí generace se z režimu spánku vzbudí prakticky v okamžiku – konkrétně jim přechod z režimu hlubokého spánku (S4) do režimu plného využití (interakce s klávesnicí) trvá pouhých sedm sekund a probuzení z režimu „spánku“ je ještě daleko rychlejší. Zároveň si tyto přístroje musí udržet svou flexibilitu i při aktivním výkonu, to znamená, že budou nahrávat a spouštět oblíbené aplikace rychleji.

Delší životnost baterie

Zařízení typu Ultrabook musí nabídnout minimálně 5 hodin životnosti baterie, přičemž doporučená výdrž je 8 hodin, a to dokonce i u těch nejtenčích počítačů.

Zabezpečení

Technologie Intel Anti-Theft (Intel AT) je hardwarová technologie, jež umožňuje identifikovat ztracený nebo odcizený Ultrabook a zabezpečit data uložená na pevném disku počítače. V případě nalezení lze počítač během několika okamžiků plně reaktivovat do plné funkčnosti. Služby podporující Intel AT dnes nabízí Absolute Software*, Intel, Norton* a McAfee*.

Modely Ultrabook jsou vybaveny technologií Intel® Identify Protection, jež poskytuje ochranu při on-line transakcích, jako je nakupování, internetové bankovnictví nebo hraní her. Pro ověření identifikace se používají hardwarové nástroje, které jsou odborníky považovány za věrohodnější než ověření totožnosti pouze prostřednictvím hardwaru.

Rychlý I/O

Ultrabooky postavené na procesorech třetí generace musí mít buď USB 3.0, nebo Thunderbolt – to kvůli rychlému přenosu dat.

Procesor

Modely jsou poháněny procesory Intel Core pro Ultrabook .

Výkon Ultrabooku v praxi předvedl mistr světa Hakki Junior

Další specifikace

Intel plánuje svou iniciativu Ultrabook na více let, přičemž doufá, že svým uživatelům nabídne naprosto nekompromisní a uspokojující zážitek. Třetí fáze začne v roce 2013, kdy Intel očekává, že většina výrobců přejde na novou platformu postavenou na procesoru pracovně označovaném Haswell.

Modely z roku 2013 postavené na procesorech Haswell nabídnou delší životnost baterie (v některých případech až více než 10 dní v režimu connected stand by), a to zejména díky až 20x nižší spotřebě v pohotovostním režimu.

A takto vypadají Intel® Core™ čipy vyrobené 22nm technologií s 3D tri-Gate tranzistory