Domů > Ostatní > SCHNEIDER ELECTRIC generálním partnerem konference ŠETRNÉ BUDOVY 2012

SCHNEIDER ELECTRIC generálním partnerem konference ŠETRNÉ BUDOVY 2012

Společnost SCHNEIDER ELECTRIC je celosvětový leader v oblasti energy efficiency v budovách a datových centrech, ve vývoji smart grids a v budování infrastruktury pro elektromobilitu. Poskytuje rovněž celosvětový servis, garantuje prostřednictvím svých technologií energetické úspory až do výše 30 % z nákladů na energie a zaměřuje se na návratnost investic vložených do technologií, které nabízí. Jako přední světová společnost proto převzala generální partnerství konference Šetrné Budovy 2012 a podporuje rozhodnutí, že tato konference bude tzv. „karbon neutral“.

SCHNEIDER ELECTRIC v rámci myšlenky KARBON NEUTRAL KONFERENCE zabezpečuje veškerá měření a případné matematické výpočty k získání dat souvisejících s uhlíkovou stopu, kterou za sebou nechá tato konference. Konference Šetrné budovy 2012 probíhá dnes od 9.00 hodin v kongresovém hotelu Clarion v Praze ve Freyově ulici ve Vysočanech.

Energetika každé budovy produkuje velké množství CO2. Systém dodaný společností Schneider Electric pro tuto konferenci sbírá data o spotřebách energií v jednotlivých částech patra ve čtyřech oddělených měřeních, kde lze sledovat aktuální spotřebu. Na základě následné analýzy dat je možné odhalit anomálie, které všichni běžně přehlíží, a podceňují je z hlediska provozních nákladů. Proto má systém integrovanou část sledování nákladů za energie, aby měl provozní manager dostatečný přehled nejen o energetickém toku, ale i o finančních nákladech. Zcela běžně po implementaci takovýchto systémů měření klesá spotřeba až o 10 %. Je to způsobeno pouhou „vizualizací aktuální spotřeby“ a informovaností spotřebitele.