Domů > Software > Studie IFS dokazuje rostoucí zájem o mobilní přístup k ERP

Studie IFS dokazuje rostoucí zájem o mobilní přístup k ERP

Pavel_Blahovec_eprofilPraha, 19. září 2011 – Společnost IFS, přední světový dodavatel podnikových aplikací, zveřejnila studii, z níž vyplývá, že většina výrobních ředitelů nemá téměř žádný přístup k podnikovým informačním systémům prostřednictvím mobilních zařízení.

Studie je výsledkem rozsáhlého průzkumu, který společnost IFS realizovala ve spolupráci s analytickou agenturou Mint-Jutras a kterého se zúčastnilo více než 281 výrobních ředitelů. Pouze 27 % z nich uvedlo, že může některé funkce podnikového softwaru obsluhovat pomocí mobilního zařízení. Celých 47 % respondentů však konstatovalo, že přístup k ERP prostřednictvím mobilního zařízení mají velmi omezený nebo žádný. 

Respondenti potvrdili, že možnosti mobilního přístupu přikládají při výběru ERP a dalšího podnikového softwaru velký význam. Nejde však jen o možnost přístupu, ale také o intuitivnost rozhraní. 82 % dotázaných dokonce uvedlo, že rozhraní pro ně bylo při výběru dané softwarové aplikace stejně důležité, jako funkcionalita.

Studie zároveň popisuje, jaká mobilní zařízení v současnosti výrobní ředitelé používají nebo plánují používat. Aktuálně vítězí chytré mobilní telefony, které však velmi brzy nahradí iPhony či tablety, které jsou pro práci s podnikovými aplikacemi mnohem praktičtější, neboť mají větší display.

Společnost IFS si nastupující éru mobilní doby dobře uvědomuje a zareagovala na ni nedávným uvedením svých mobilních aplikací Touch Apps, které jsou určeny pro mobilní zařízení s operačním systémem Android či iPhone. IFS Touch Apps jsou propojeny s ERP řešením IFS Aplikace prostřednictvím služby IFS Cloud, která běží v rámci veřejného cloudu Windows Azure společnosti Microsoft.

„Uvědomujeme si současný i budoucí význam mobilního přístupu k podnikovým datům,“ řekl Dan Matthews, technologický ředitel společnosti IFS.

„Rozmach mobilních zařízení zaznamenáváme i v našich zeměpisných šířkách,“ říká ředitel obchodu a podpory IFS Czech Pavel Bláhovec (foto). „Stále více zaměstnanců výrobních společností musí fungovat v terénu, pro ně je tedy mobilní přístup k podnikovému systému nezbytný. Kontrola skladových zásob, cashflow  nebo  vytváření obchodních nabídek vzdáleně je našimi zákazníky z výrobní sféry stále více vyžadováno,“ dodává. 

Studii „IFS ERP Mobility Survey; Overview and Projections on Remote Access to Enterprise Data“ si můžete stáhnout na adrese http://download.ifsworld.com/ERP_Mobility.