Domů > Software > Adastra podporuje špičkového paracyklistu Michala Starka

Adastra podporuje špičkového paracyklistu Michala Starka

Michal_Stark_Kamila-RychtarikovaPraha, 19. 4. 2011  –  Mezinárodní konzultační a softwarová společnost Adastra se stala sponzorem jednoho z nejúspěšnějších českých handicapovaných sportovců,  paralympijského reprezentanta v silniční a dráhové cyklistice Michala Starka (foto).

Michal Stark je držitelem 21 medailí z významných mezinárodních i domácích závodů, může se chlubit titulem mistr světa a Evropy. Je účastníkem pěti paralympiád. V roce 2000 získal na letní paralympiádě v Sydney bronzovou medaili.

Sponzorských dar byl Michalu Starkovi předán v rámci slavnostního zahájení prvního zasedání DW klubu v letošním roce. DW klub je profesionální sdružení specialistů na Data Warehousing a Business Intelligence, který vznikl v roce 2001 z iniciativy společnost Adastra, která organizačně zajišťuje jeho chod.  Šek v hodnotě 50 000 korun paracyklista převzal z rukou Jiřího Živnůstky, ředitele bankovní divize Adastra Česká republika a Kamily Rychtaříkové, marketingové manažerky Adastra Česká republika.

„I když se to může zdát nemožné, společnost Adastra má s Michalem mnoho společného. Začátky každé firmy nejsou jednoduché a i my jsme museli překonávat řadu překážek. Koneckonců, z latinského ´Per aspera ad astra – Přes překážky ke hvězdám´ vznikl název společnosti a toto rčení se stalo firemním mottem. I Michal neměl jednoduchý osud a jeho cesta za úspěchem nebyla procházkou růžovým sadem. Další skutečností, která nás spojuje, je možnost věnovat se věcem, které nás baví, a s vervou a maximálním nasazením jít za svým cílem a dosažením úspěchu,“ řekl při předávání sponzorského daru Jiří Živnůstka.

Sportovní činnost Michala Starka bude společnost Adastra i nadále podporovat v rámci svých bohatých aktivit v oblasti podpory neziskových a sociálních programů.

„Děkuji společnosti Adastra za významný finanční příspěvek, který mi pomůže v  další sportovní přípravě. Doufám, že spolu s Adastrou budeme stoupat stále výše ke hvězdám,“ dodal Michal Stark, který by rád v příštím roce na paralympiádě v Londýně získal zlatou medaili.