Domů > Software > Jan Medřický novým generálním ředitelem společnosti SAS

Jan Medřický novým generálním ředitelem společnosti SAS

Jan_Medricky_eprofilPraha (2. února 2011) – Společnost SAS představila nového generálního ředitele české pobočky pana Jana Medřického (foto). Jan Medřický přichází do SASu s více než desetiletými zkušenostmi z oboru ze společností Oracle, NCR, Informatica a Sybase. Ve své nové roli se chystá využít především své znalosti z oblasti Business Intelligence, řízení prodejních kanálů, sales managementu, optimalizace interních procesů a péče o klíčové zákazníky společnosti. 
 
 „Jsem velmi rád, že mohu pracovat pro společnost SAS, která je jedním z nejvýznamnějších světových lídrů na trhu business analytics. Mým hlavním cílem bude, aby postavení společnosti SAS v České republice odpovídalo jejímu postavení ve světě. Jednou z priorit bude další diversifikace aktivit společnosti SAS do nových odvětví mimo již tradiční finanční sektor a telekomunikace a vytvoření tolik potřebného partnerského kanálu,“ říká Jan Medřický, nový generální ředitel společnosti SAS v České republice.

Jan Medřický absolvoval studia managementu, ekonomiky, anglického jazyka a psychologie na Národním vzdělávacím institutu v Praze. Dále pak vystudoval Policejní akademii, kterou zakončil diplomovou prací na téma Počítačová kriminalita a její trendy.

Ředitelka společnosti SAS pro region CSEE (střední a jihovýchodní Evropa) Jana Žižková opouští po více než 12 letech společnost. Její novou náplní budou projekty v Jihoafrické republice, kam se zároveň stěhuje.

Společnost SAS je v České republice lídrem v oblasti Customer Intelligence především v oblasti finančnictví, pojišťovnictví, bankovnictví, ale i telekomunikací. Nabízí rozsáhlé know-how pro práci s daty a pomocí inteligentních metod nabízí společnostem jejich maximální využití, které umožňuje například lepší řízení vztahů se zákazníky s cílem zvýšit jejich loajalitu a udržet s nimi dlouhodobé ziskové vztahy. Toto know-how společnost SAS rozšiřuje i do dalších odvětví jako je retail, utility, zdravotní péče a veřejný sektor. Znalostní metody v práci s daty a využívání informací společnost SAS rozšiřuje také do oblastí jako je Forecasting (efektivní plánování budoucnosti) či Fraud Management (detekce a prevence podvodů).